Łuczarstwo

Opis
Dziedzina wytwarzania łuków znana jest na świecie niemal od zawsze. Produkcja broni dystansowej służy przede wszystkim sztukom wojennej oraz łowieckiej. Za najlepszych łuczarzy uznaje się powszechnie elfy Aen Seidhe, aczkolwiek ludzie również wykształcili swe łuki do bardzo zaawansowanego poziomu.
Stosowanie
Do pracy potrzebne nam będą odpowiednie narzędzia wykonywane przez druciarzy i majstrów. Aby rozpocząć proces wytwarzania łuków należy kliknąć dwukrotnie na narzędzie, co wywoła menu wyboru. Opis każdego produktu w menu wskaże nam szansę na jego wykonanie oraz zestaw potrzebnych komponentów. Jeśli nie posiadamy wystarczającej wprawy w łuczarstwie lub nie znamy schematu na dany produkt, ten nie będzie widoczny.

Do pracy niezbędny jest także odpowiednio wyposażony warsztat. W miastach i wsiach korzystać można zazwyczaj z warsztatów sklepowych, choć zamożniejsi gracze mogą nabyć takowy na własność i zamontować go w domostwie.

Trening
Podstaw łuczarstwa uczą doświadczeni łuczarze. Aby rozwinąć sztukę tworzenia łuków do wysokiego poziomu musimy po prostu tworzyć przedmioty – im trudniejszy wyrób wykonujemy, tym lepszy przyrost umiejętności uzyskamy.
Fabuła
Łuczarzy znaleźć można zarówno w miastach jak i wsiach. Zaopatrują oni wszelkich użytkowników konwencjonalnej broni strzeleckiej, np. żołnierzy, myśliwych, najemników czy choćby kłusowników.
Doświadczeni i ambitni rzemieślnicy mogą otrzymywać lukratywne zlecenia, zakładać własne marki, nawiązywać współprace z gildiami handlowymi lub zatrudnić się jako zaopatrzeniowcy armii, drużyn myśliwskich, itd.
Przedmioty - łuki
Krótki łuk Stosunkowo poręczna i wydajna broń dystansowa, choć zwykle służąca jedynie do treningu lub konkursów turniejowych.


Łuk myśliwski Lekki łuk świetnie nadający się do polowań lub konkursów turniejowych. W walce z opancerzonym przeciwnikiem jest jednak mało przydatny.


Łuk kompozytowy Skomplikowany w budowie łuk refleksyjny zadający ciężkie obrażenia, aczkolwiek wymagający niemałej siły do naciągnięcia.


Zefhar Replika elfich łuków refleksyjnych ze specyficznie wygiętymi ramionami. Szybki i silny, przy tym niezwykle trudny w wykonaniu, choć bardzo poręczny i nie tak wymagający jak łuki kompozytowe lub długie.


Długi łuk Bardzo silny łuk będący stosunkowo prosty w budowie. Naciągnięcie cięciwy tej broni wymaga od użytkownika dużej siły.


Przedmioty - amunicja
Bełty Amunicja niezbędna do korzystania z kusz. Tworzona jest z krótkich promieni ustabilizowanych lotkami z piór. Bełt zwieńczony jest ostrym, żelaznym grotem.


Strzały Amunicja niezbędna do korzystania z łuków. Tworzona jest z długich promieni ustabilizowanych lotkami z piór. Strzała zwieńczona jest ostrym, żelaznym grotem.


Przedmioty - składniki
Brzechwa Środkowa część strzały lub bełtu, wykonywana z giętkiego drewna.


Cięciwa Wykonywana z wiązek lnu cięciwa potrzebna do produkcji łuków.


Grot Zwieńczenie strzały lub bełtu wytwarzane z żelaza lub stali.


Gruba cięciwa Wykonywana z wiązek lnu i zwierzęcego jelita cięciwa potrzebna do produkcji kusz.


Jelita Zwierzęce wnętrzności wymagane do produkcji grubej cięciwy.


Kieł potwora Wykorzystywany do wzmacniania niektórych łuków składnik.


Len Wiązki lnu niezbędne do tworzenia cięciw.


Pióra Pozyskiwane z ptactwa, konieczne przy produkowaniu amunicji.


Rzemienie Skórzane pasy używane do wzmocnień.


Wzmocnione drewno Niezbędny składnik umożliwiający wyrabianie łuków o silnym naciągu.


Żywica Surowiec potrzebny do wzmacniania drewna oraz klejenia cięciw.