Kradzież

„Jaskier zachłysnął się, wskazując puste miejsce pod murem. — Przed chwilą… Przed chwilą tu były! Twój miecz i twoja kurtka! Ukradli! Kurwa ich mać! Ukradli! Hej, ludzie! Tu był miecz! Proszę oddać! Ludzie! Ach, wy skurwysyny! Żeby was pokręciło!”

 

Kieszonkowcy, bandyci i złodzieje wybierają życie niezwykle interesujące żerując na pozorach lub chowając się za wygodnym płaszczykiem dyskrecji- w końcu zarabiają na życie dzięki cudzej kieszeni. Najzręczniejsi są w stanie przyswoić własność nieświadomych mieszkańców miast, wydobyć cuda ze skrzyń, a także pozbawić sakwy w walce, o ile tylko ich ręce są akurat wolne. 

Nierzadko zdarza się, że kieszonkowcy sięgają po losowe przedmioty, które akurat znajdą się w zasięgu ich dłoni. Dla bezpieczeństwa wybierają zwykle te, które wydają się najlżejsze, o ile wcześniej nie skorzystali z umiejętnego przejrzenia i przeszperania interesującej ich skrytki.

Złodziej może zostać przyłapany na gorącym uczynku jeśli okaże się, że ktoś z licznego i niedalekiego mu tłumu dostrzegł próbę kradzieży.