Rozbrajanie pułapek

Opis
Rozbrajanie pułapek jest umiejętnością polegającą na rozumieniu mechanizmów zabezpieczających i skutecznym ich demontowaniu. Służy przede wszystkim do zdejmowania niebezpiecznych pułapek ze skrzyń mogących zawierać cenne przedmioty. Umiejętność ta jest o tyle ważna, iż otwarcie zabezpieczonego pojemnika bez uprzedniego zdemontowania pułapki skutkuje bardzo wysoką szansą na zniszczenie jego zawartości, nie wspominając o samych obrażeniach, które aktywowana pułapka powoduje.
Stosowanie
Aby podjąć próbę zdemontowania pułapki z pojemnika należy kliknąć w niebieski kryształ w oknie umiejętności przy pozycji Rozbrajanie pułapek oraz wskazać cel. Udana próba poskutkuje zdemontowaniem zabezpieczenia.
Trening
Podstaw rozbrajania pułapek nauczają inżynierowie, druciarze lub poszukiwacze przygód.
Aby samemu rozwijać umiejętność należy jak najczęściej powielać próby demontowania pułapek na zabezpieczonych pojemnikach. Możemy ćwiczyć zarówno na skrzynkach stworzonych przez druciarzy lub na tych rozsianych po świecie.
Fabuła
W rozgrywce fabularnej osoby z rozwiniętą umiejętnością rozbrajania pułapek mogą być w stanie pojąć nie tylko mechanizmy obronne znajdowane na skrzyniach, lecz także innego rodzaju zabezpieczenia, np. pułapki na drzwiach lub znajdujące się w głuszy wnyki bądź zauważać zasadzki takie jak wilcze doły, itd.