Ukrywanie

Opis
Ukrywanie jest zdolnością pozwalającą naszej postaci, jak sama nazwa wskazuje, na ukrywanie się przed niepożądanym wzrokiem. Po udanej próbie nasza postać staje się niewidoczna dla innych, jednak musi pozostać w miejscu. Gdy przejdziemy w tryb ukrycia i spróbujemy się poruszyć, nasza postać znów stanie się widoczna dla otoczenia. Użycie niektórych umiejętności podczas przebywania w ukryciu spowoduje ten sam efekt. Szansa na ukrycie zależy od poziomu naszej umiejętności. Im wyższa wartość Ukrywania, tym większa szansa na powodzenie. Próba przejścia w tryb ukrycia nie powiedzie się, jeśli blisko nas znajdują się inni gracze. Podczas walki wymagany dystans jest dodatkowo zwiększony. Ukrywanie często przydaje się, aby skutecznie unikać zasadzek lub niektórych pułapek. Umiejętność ukrywania jest także potrzebna do opanowania sztuki bezszelestnego poruszania się.
Stosowanie

Aby użyć umiejętności wystarczy kliknąć na niebieski kryształ znajdujący się przy wpisie Ukrywanie w oknie zdolności lub nacisnąć przypisany do niej klawisz. Próbę ukrycia możemy zastosować raz na kilka sekund.

Trening
Podstawowe szkolenie w ukrywaniu odpłatnie zaoferują nam myśliwi, wszelkiej maści złodziejaszki i podobno gachowie niektórych szlachcianek. Aby samodzielnie doskonalić umiejętność musimy jak najczęściej wykonywać próby ukrycia. Najlepiej robić to na uboczu, poza zasięgiem innych postaci. Ukrywanie można też rozwinąć za pomocą punktów doświadczenia.
Fabuła
Z ukrywania korzystać może w zasadzie każdy, komu zależy na pozostaniu niewidocznym w danej lokacji. Może to być ciekawski mieszczanin, leśny bandyta czający się na ofiarę czy choćby myśliwy polujący na czujną zwierzynę. Podczas rozgrywki fabularnej Mistrzowie Gry mogą wspomóc postać z wysokim poziomem umiejętności ukrywania w odpowiedni sposób, wysłać wskazówki lub umożliwić przejście przez mało dostępny obszar.