Wynajem nieruchomości

 

Aby wynająć dom musimy znaleźć odpowiednie lokum, które jest dostępne. Dostępne do wynajmu mieszkania oznaczone są tabliczką.

Klikamy dwukrotnie na tabliczkę, co wywoła gump, w którym będziemy mogli sprawdzić ile przedmiotów może zostać zablokowanych wewnątrz domu, ile pojemników można zabezpieczyć oraz ile wynosi czynsz.
Kwota za wynajem pobierana jest z banku postaci, zazwyczaj co tydzień lub – w przypadku pokojów w karczmach – co 1 dzień.
Ceny domów i mieszkań zależne są od umiejscowienia, wielkości oraz ilości pięter.
W przypadku nie posiadania w banku pieniędzy na dalszy najem domu w przypadającym dniu opłacenia czynszu zostanie on automatycznie otwarty, a wraz z nim wszystkie znajdujące się w środku przedmioty zostaną odblokowane.
Handlarze oraz architekci posiadają przedmiot o nazwie „Dekorator Wnętrz„. Za jego pomocą możemy podnosić, obniżać oraz obracać przedmioty znajdujące się w naszym mieszkaniu.
Gdy wynajmiemy dom, będziemy mieli dostęp do menu własności, które wywołuje się poprzez dwuklik na tabliczce wynajętej nieruchomości.

Klikając na tabliczkę wynajętego obiektu możemy sprawdzić ile przedmiotów można jeszcze zablokować, ustawić współwłaściciela lub przyjaciela domu, anulować wynajem czy zapewnić obcej osobie dostęp.

 

UWAGA: Wszystkie wynajęte nieruchomości są „Publiczne” (nawet jeśli właściciel zmieni w menu na „Prywatne”) – każdy może wejść na teren nieruchomości i nie ma mechanicznej blokady, ale poziom dostępu każdych drzwi i skrzyń może zostać zmieniony klikając raz lewym przyciskiem na drzwiach lub skrzyni. Dostęp do drzwi wejściowych można ustawić tylko dla, np. przyjaciół, współwłaścicieli albo tylko dla właściciela, ale przez otwarte drzwi każdy będzie mógł wejść na teren wynajętej nieruchomości.