Weterynaria

Opis
Medycyna weterynaryjna jest nauką skupiającą się na na chorobach zwierząt, ich leczeniu oraz zapobieganiu. Znajomość tej dziedziny przydaje się nie tylko, gdy nasza klacz czy trenowany pies bojowy dozna bezpośrednich obrażeń, lecz także w przypadku zwykłych zachorowań lub nawet rozprzestrzeniających się plag.
Stosowanie

Do przywracania punktów zdrowia naszym zwierzętom potrzebne będą lekarstwa. Występują one w dwóch wariantach: standardowym i silnym. Silne medykamenty znacznie zwiększają przywracane punkty zdrowia, jednak są droższe w wykonaniu. Oba warianty lekarstw mogą wykonywać alchemicy oraz krawcy.

Lekarstwa Praktyczny zestaw pierwszej pomocy zawierający bandaże i podstawowe zioła.


Silne lekarstwa Ulepszony zestaw medykamentów przywracający większe ilości punktów zdrowia.


Aby rozpocząć proces leczenia musimy posiadać wyżej wymienione medykamenty i kliknąć na nie dwukrotnie lewym przyciskiem myszy, a następnie wskazać cel. Szansa na udane przywrócenie zdrowia zależy od poziomu naszych umiejętność w weterynarii oraz wiedzy o zwierzętach.
Od umiarkowanie wysokiego poziomu wyszkolenia możemy również używać lekarstw, aby usunąć truciznę z organizmu zwierzęcia i zatrzymać silny krwotok.

Trening
Podstawowe szkolenie w leczeniu odpłatnie zaoferują nam weterynarze, stajenni lub inne postaci zajmujące się dbaniem o zwierzęta. Aby samodzielnie doskonalić umiejętność musimy jak najczęściej wykonywać próby leczenia na rannych zwierzętach.
Fabuła
Wszelkie postaci posiłkujące się pomocą zwierząt tresowanych z pewnością docenią zalety płynące z dziedziny weterynarii. Juczne lub pociągowe konie mogą doznać różnych obrażeń przy pracy, np. w kopalni, bojowe psy walczące w obronie właściciela również narażone są na częste otrzymywanie ran, zaś bydło i trzoda chlewna ulega chorobom pojawiającym się we wsiach.

Doświadczony weterynarz będzie mógł zaradzić każdemu z tych przypadków. Jeśli kury nie niosą jaj, byk traci siły na zapłodnienie krowy czy też domowy kot traci apetyt na myszy – potrzebna będzie interwencja specjalisty.
Bardzo często podstawy  weterynarii opanowują gajowi, którzy muszą doglądać dobrostanu leśnej fauny.