Włamywanie

Opis
Włamywanie jest umiejętnością pozwalającą na otwieranie zakluczonych zamków za pomocą specjalnych narzędzi. Zdolność ta kojarzona jest prawie zawsze ze złodziejstwem, aczkolwiek ślusarze również są w niej biegli.
Od strony mechaniki gry włamywanie potrzebne jest do otwierania zakluczonych i zabezpieczonych skrzyń rozsianych po świecie, które nierzadko zawierają cenne przedmioty. Umiejętność włamywania nie pozwala na otwieranie drzwi domów i mieszkań, jest to bowiem możliwe tylko w fabularnie uzasadnionych przypadkach, w towarzystwie mistrza gry.
Stosowanie
Do podjęcia próby wyłamania zamka potrzebne są wytrychy. Wykonuje je druciarz bądź sprzedają je postaci niezależne związane ze złodziejskim fachem.
Aby rozpocząć próbę wyłamania zamka należy kliknąć dwukrotnie lpm na wytrych oraz wskazać cel.

Trening
Podstaw włamywania nauczają postaci niezależne kojarzone ze złodziejskim fachem, do których dostęp jest jednak ograniczony.
Aby samemu rozwijać umiejętność należy jak najczęściej powielać próby włamania. Możemy ćwiczyć zarówno na skrzynkach stworzonych przez stolarzy lub na tych rozsianych po świecie.
Fabuła
Choć włamywacze kojarzeni są z przestępczością, w rzeczywistości bardzo często umiejętność otwierania zamków towarzyszy poszukiwaczom przygód czy też śledczym.
W rozgrywce fabularnej doświadczony włamywacz może mieć szansę na otwarcie drzwi lub pojemników niedostępnych mechanicznie – jeżeli wymaga tego rozwój danej sytuacji.