Śledztwo

Opis
Umiejętność przeprowadzania śledztwa pozwala na określane przyczyn zgonu lub powodów utraty przytomności postaci niezależnych lub graczy. Podczas udanego śledztwa możemy dowiedzieć się w jaki sposób zabita została ofiara, ilu napastników brało udział w walce, itd. Zaawansowani śledczy są nawet w stanie stosunkowo ściśle określić charakterystykę napastnika (sprawność fizyczną, wygląd, rasę, itd).
Stosowanie
Aby użyć umiejętności należy kliknąć w niebieski kryształ przy pozycji Śledztwo w oknie umiejętności, a następnie wskazać cel, czyli ciało nieprzytomnej/martwej postaci. Jeśli próba się powiedzie, gra wygeneruje okno z listą wskazówek, które udało nam się zgromadzić.
Trening
Podstaw przeprowadzania śledztwa nauczyć nas mogą wyspecjalizowane postaci niezależne, np. koronerzy lub wyjątkowo zdolni tropiciele. Niełatwo jest jednak znaleźć takie postaci.
Aby samemu rozwinąć tę umiejętność należy jak najczęściej używać jej na ciałach poległych postaci.
Fabuła
O ile w mechanice umiejętność przeprowadzania śledztwa może wydawać się mało przydatna, tak jej znaczenie fabularne jest bardzo wysokie. Prowadzenie dochodzeń i rozwiązywanie zagadek kryminalnych należy do zajęć, na które zawsze występuje potrzeba.
Postaci z rozwiniętą umiejętnością śledztwa mogą liczyć na wsparcie Mistrzów Gry w przypadku poszukiwania wskazówek. Wzmożona jest wtedy spostrzegawczość postaci i może ona liczyć na poszlaki niedostrzegalne dla innych.