O nas

TC, czyli Tajemnice Cintry, jest grą MMORPG działającą na silniku Ultimy Online, stworzonej w roku 1997 przez Origin Systems. Gra tworzona i rozwijana jest na emulatorze ServUO, zaś akcja rozgrywa się w Uniwersum Wiedźmina, którego twórcą jest znany polski pisarz fantasy, Andrzej Sapkowski.
Uczestnictwo w grze jest w pełni darmowe, twórcy nie czerpią z niej żadnych zysków materialnych.


Serwer stoi na dedykowanym serwerze z nieograniczonym transferem i dyskiem SSD – zapisywanie stanu świata przeważnie zajmuje 0.1-0.2 sekundy!

Fabuła naszego świata opiera się wyłącznie na wydarzeniach i informacjach zawartych w Cyklu Opowiadań Wiedźmińskich oraz Sagi o Wiedźminie. Wydarzenia przedstawione w innych grach czy komiksach opartych na tym samym Uniwersum nie mają zbieżności z fikcyjnym światem kreowanym przez ekipę (Mistrzów Gry) TC.

Akcja Tajemnic Cintry toczy się w wymyślonej na potrzeby serwera krainie o nazwie Srebrogórze, która w wyniku zawirowań wojennych i politycznych staje u progu wojny domowej. Gracze mają możliwość opowiedzenia się po jednej z dwóch głównych stron konfliktu: Cesarstwa Nilfgaardu oraz cintryjskiej opozycji. Do dyspozycji graczy oddane są różnorodne rasy i bardzo szeroka dowolność koncepcyjna postaci.

Gra charakteryzuje się wymagającym podejściem do odgrywania ról przez jej uczestników. Jest to serwer RPG z dużym naciskiem na akcję, czyli elementy PvP (potyczki między graczami) oraz PvM (potyczki graczy z potworami).
Od osób chcących dołączyć do naszej społeczności wymaga się jedynie przestrzegania reguł i norm narzuconych przez realia wiedźmińskiego świata, regulaminu Tajemnic Cintry oraz zdroworozsądkowego podejścia do rozgrywki. Stosując się do tych reguł, gracze dysponują bardzo dużą swobodą w budowaniu i prowadzeniu swoich postaci.

Nad tokiem rozgrywki czuwa grupa Mistrzów Gry, która aktywnie w niej uczestniczy. Animuje świat, obserwuje poczynania graczy i oczywiście pilnuje, aby przestrzegali zasad TC. Mistrzowie Gry mogą nagradzać graczy za ich inwencję fabularną, czynne uczestnictwo w historii świata lub prawidłowe i „klimatyczne” prowadzenie postaci. Mogą również pouczać lub karać za niestosowanie się do panującego klimatu, uprzykrzaniu gry innym uczestnikom czy wykorzystywanie ewentualnych błędów mechanicznych dla osiągnięcia korzyści.

Aby dołączyć do społeczności TC, należy zapoznać się z tematyką gry, wysłać podanie o utworzenie konta i skorzystać z działu instalacja (obecnie niedostępny).


Muzyka

Muzyka w grze, autorstwa Kevina MacLeoda, wykorzystywana jest przez twórców Tajemnic Cintry na zasadach Uznania Autorstwa zawartych w licencji Creative Commons.

In-game music by Kevin MacLeod is used by the authors of Tajemnice Cintry under the Creative Commons Attribution License.