Sport, gry i zabawy

Cintryjska szlachta chętnie spędza swój czas na polowaniach, grając w gry lub ćwicząc na instrumentach muzycznych. Do nieco rzadszych, choć bardzo popularnych form rozrywki należą widowiskowe turnieje, tańce oraz przyjęcia. Czytanie książek jest natomiast mniej praktykowane, głównie z uwagi na to, iż są one drogie, a samo czytanie jest czasochłonne. Poza tym, nawet część szlachty nie potrafi pisać i czytać. 

Wśród mieszczan i na wsi również nie brakuje okazji do zabaw. Szacuje się, iż przeciętny czas pracy w roku wynosi ok. 190 dni, czyli średnio 20 dni miesięcznie. Zarówno społeczność nilfgaardzka jak i cintryjska nie pracuje w dni świąteczne – jest to bowiem zakazane. Dodatkowo w niektórych profesjach praca często jest przerwana z powodu niesprzyjającej pogody bądź niespodziewanych wydarzeń. 

Mieszczanie i wieśniacy chętnie grają w warcaby czy w kości. Szachy, będące grą czasochłonną i kosztowną, stanowią rozrywkę głównie dla szlachty i bogatszych mieszczan. 

Niższe warstwy społeczne organizują także zawody strzeleckie lub walk na pięści, wyścigi, a także pojedynki psów czy kogutów. Takim zabawom (podobnie jak w przypadku turniejów walk wśród mieszczan i szlachty) nieustannie towarzyszy hazard. Stawianie zakładów stało się bardzo popularne w życiu codziennym i mieszkańcy często stawiają duże lub małe sumy na swoich kandydatów w zawodach strzeleckich czy wyścigach.