Tropienie

Opis
Tropienie jest zdolnością identyfikowania śladów w celu wyśledzenia znajdujących się w pobliżu stworzeń lub postaci. Im wyższy poziom naszej umiejętności, tym większy zasięg możliwych do wytropienia stworzeń.
Śledzić możemy też postaci ukryte (choć sama umiejętność tropienia nie pozwoli na ich wykrycie). Ukryte stworzenia są jednak trudniejsze do wyśledzenia.
Stosowanie
Aby użyć umiejętności należy kliknąć na niebieski kryształ przy pozycji Tropienie w oknie umiejętności. Postać zacznie wtedy wyszukiwać śladów i pokaże nam, jakiego rodzaju stworzenie chcemy wyśledzić. Po wyborze dostępnych śladów i udanej próbie tropienia gra za pomocą specjalnej strzałki wskaże nam kierunek, w którym prowadzą poszlaki.
Trening
Umiejętności tropienia nauczyć nas mogą gajowi, skauci i innego rodzaju tropiciele.
Aby samemu rozwinąć umiejętność musimy jak najczęściej z niej korzystać, najlepiej w często uczęszczanych lokacjach, gdzie trafić można na wiele śladów.
Fabuła
W rozgrywce fabularnej umiejętność tropienia kojarzona jest głównie z poruszaniem się w dziczy i odnajdywaniem właściwej drogi, śledzenia zwierzyny bądź kontrolowania ruchów wroga (w przypadku manewrów wojskowych). Jest to domena tropicieli, skautów, kłusowników, myśliwych czy wiedźminów.
Gracze z rozwiniętą umiejętnością śledzenia mogą liczyć na dodatkowe wskazówki podczas poruszania się po świecie, np. określić rodzaj śladów, ilość poruszających się jednostek, stan zdrowia tropionej zwierzyny, itd.