Drwalnictwo

Opis
Wydobywanie drewna należy do najpopularniejszych dziedzin przemysłowych i stanowi podstawę handlu, manufaktur i rzemiosła dla wielu państw.
Pozyskiwane przez drwali drewno wykorzystywane jest w kowalstwie, stolarstwie, druciarstwie lub inskrypcji. Z wykonywanych z drewna narzędzi lub broni korzysta w zasadzie większość pracującego społeczeństwa.

Drzewa, które można ścinać znajdują się zwykle w szkółkach i ogrodach leśnych i są proste w zauważeniu, jako iż są znacznie mniejsze niż wielkie drzewa stanowiące dekorację świata Tajemnic Cintry.

Stosowanie
Aby rozpocząć proces ścinania drzewa musimy być w posiadaniu narzędzia, jakim jest siekiera. Dwukrotnie klikamy na siekierę i wskazujemy cel. Jeśli nasza umiejętność jest wystarczająco wysoka, drzewo wyląduje na ziemi, co pozwoli na wyrąbanie poszczególnych fragmentów i uzyskania surowca w formie kłód. Zebrane kłody można następnie spiłować na deski za pomocą siekiery.

Trening
Podstaw ścinania drzew nauczą nas napotkani najczęściej we wsiach drwale.
Aby samemu rozwijać umiejętność należy ścinać jak najwięcej drzew, a im wyższa jest nasza wprawa tym lepsze drzewa powinniśmy ścinać.
Fabuła
W zasoby drewna zaopatrywane są stocznie, magazyny, karawany i statki handlowe, firmy budowlane czy cechy rzemieślnicze, zatem doświadczony drwal z pewnością otrzyma szansę zbytu dla swojego towaru, a nawet wyrobienia sobie marki i otwarcia własnej działalności.

Surowce
Pospolite drewno Pozyskiwane z wielu gatunków, np. z sosen, orzechów, cedrów czy innych drzew, których odmiany występujące w Srebrogórzu nie oferują ponadprzeciętnych właściwości drewna. Nadaje się do produkcji mebli, narzędzi lub pospolitych broni i tarcz.


Modrzew Rosnący w Srebrogórzu modrzew jest stosunkowo twardy, a przy tym wystarczająco giętki i solidny, dzięki czemu dobrze nadaje się do produkcji mocnej broni lub łuków kompozytowych.


Leszczyna Lekkie i giętkie drewno leszczyny idealnie nadaje się do wyrobu zaawansowanych łuków, choć może okazać się trudne w pozyskaniu.


Dąb Twarde drewno potrzebne do wyrobu solidnych tarcz oraz długich łuków o bardzo silnym naciągu.


Bluszcz trójlistny Składnik alchemiczny o wysokiej wartości. Może zostać znaleziony przez bardziej doświadczonych drwali podczas ścinania drzew.


Kora drzewna Kora drzewna występuje niemal wszędzie, jednak tylko czysta i świeża nadaje się do użytku przez alchemików.


Pajęcze sieci Niezanieczyszczona kurzem i insektami pajęczyna stanowi wysoce ceniony składnik alchemiczny o właściwościach chłonnych.


Żywica Soki drzewne o wysokiej gęstości używane jako wzmacniacz lub klej w wielu dziedzinach rzemiosła.