Instalacja

Pliki do gryKonfiguracjaPomoc

Aby zalogować się do Tajemnic Cintry musimy pobrać skompresowaną paczkę plików. Warto pamiętać, iż paczka zawiera wszystkie pliki potrzebne do gry i nie należy ściągać instalatora Ultimy Online z jakiegokolwiek innego źródła. Uruchomienie TC wymaga tylko jednego prostego ustawienia.

Serwer Tajemnic Cintry przystosowany jest do gry za pośrednictwem programu ClassicUO, który znajduje się w paczce i to właśnie z tej aplikacji powinniśmy skorzystać, aby się zalogować. Program zawiera wbudowanego klienta Razor.
Wprawdzie możliwe jest korzystanie z samego Razora lub UO Steam bez ClassicUO, lecz serwer funkcjonuje na wersji clienta Ultimy Online 7.0.60.47, który nie jest z nimi w pełni kompatybilny i może powodować problemy, takie jak np. błędne wyświetlanie animacje oraz grafiki czy brak cieni, dlatego ekipa TC zaleca korzystanie z ClassicUO

Po pobraniu i rozpakowaniu plików Tajemnic Cintry należy przejść do znajdującego się w nich folderu \ClassicUO i uruchomić aplikację ClassicUO.exe. Pierwsze uruchomienie jej wygeneruje plik o nazwie „settings.json„, który musimy otworzyć w celu wprowadzenia trzech zmian (plik może być otwarty zwykłym notatnikiem).

Zmiany, które musimy wprowadzić to adres IP, port oraz ścieżka do naszego głównego folderu ze ściągniętymi plikami.


IP
: 162.19.228.212
Port: 2593
ultimaonlinedirectory: „nasza\scieżka\do\gry

Po prawidłowym wpisaniu danych i zapisaniu pliku settings.json gra będzie gotowa do uruchomienia. Z serwerem łączymy się poprzez aplikację ClassicUO.exe.
Należy pamiętać, iż ClassicUO.exe musi być uruchamiany z uprawnieniami administratora! 

Po uruchomieniu aplikacji ujrzymy okno logowania, w którym wpisujemy nasze dane do logowania, czyli nazwę konta (login) oraz hasło.

Jeśli sama gra uruchamia się poprawnie, lecz program Razor nie startuje lub zawiesza się na oknie powitalnym, musimy zlokalizować folder ClassicUO\Data\Plugins\Assistant i znajdujące się w nim pliki:

razor.dll 
razor.exe 
fastcoloredtextbox.dll

wejść w ich właściwości i w zakładce Ogólne zaznaczyć opcję Odblokuj   znajdującą się na samym dole okna. 

 

Jeżeli problem nie zniknie, musimy otworzyć plik razor.exe (może być otwarty notatnikiem) oraz wprowadzić naszą ścieżkę do folderu z grą w polach: 

W razie problemów zapraszamy na kanał #pomoc w aplikacji Discord.