Szperanie

Opis
Zdolność szperania w cudzym ekwipunku jest umiejętnością szczególnie przydatną dla złodziei. Dzięki niej możemy przeglądać zawartość kieszeni, toreb i plecaków innych postaci lub stworzeń. Choć sam fakt przeglądania cudzych przedmiotów nie jest przestępstwem, tak zwykle spotyka się on z oburzeniem lub nawet agresją ze strony innych postaci.

Stosowanie
Aby skorzystać z umiejętności przeglądania cudzego ekwipunku należy otworzyć okno postaci celu, a następnie kliknąć dwukrotnie na ikonę plecaka. W przypadku zaglądania w ekwipunek stworzeń (np. jucznych koni) wystarczy dwukrotnie na nie kliknąć.
Po udanej próbie wyświetli nam się zawartość plecaka naszej ofiary, jednak nie będziemy mogli nic w nim ruszyć.
Trening
Podstaw szperania mogą nauczyć nas złodzieje czający się w ciemnych zakamarkach miasta. Z natury są oni jednak bardzo nieufni i niełatwo będzie uzyskać do nich dostęp. Samodzielne szkolenie jest stosunkowo proste, bowiem wystarczy po prostu zaglądać w cudzy ekwipunek, np. innych postaci lub juczniaków.
Fabuła
W szperaniu głównie doskonalą się złodzieje, którzy potrzebują swobodnie przeglądać kieszenie swoich ofiar. Szperanie pozwala też jednak na umiejętne przeszukiwanie innych postaci, np. aresztowanych przestępców bądź podejrzanych, zatem jest to umiejętność towarzysząca strażnikom czy śledczym.
W rozgrywce fabularnej ta umiejętność przydaje się w dokładnym przeszukiwaniu toreb, kieszeni, pojemników czy nawet zwłok. Postać doświadczona w szperaniu może liczyć na wsparcie Mistrzów Gry i dostrzegać ukryte w schowkach przedmioty niedostępne dla innych graczy.