UMIEJKI TEST

Umiejętności złodziejskie

Demaskowanie

Opis
Demaskowanie jest umiejętnością dzięki której postać jest w stanie namierzać schowane przedmioty i skrytych w cieniu czy w krzakach wrogów, a nawet lokalizować ukryte przejścia lub mechanizmy. Szansa na skuteczne wykrycie zależy od poziomu naszej umiejętności wykrywania oraz biegłości w ukrywaniu osoby, którą staramy się zlokalizować. W przypadku namierzania ukrytych przedmiotów, skuteczność podlega poziomowi naszej umiejętności i temu jak dobrze ukryty został dany obiekt. Im większa jest nasza wprawa w demaskowaniu, tym łatwiej przychodzi wykrywanie wszelkich ukrytych przedmiotów i postaci. Umiejętność demaskowania jest także potrzebna do rozbrajania pułapek i zapobiegania wpadania w zasadzki w ciemnych uliczkach miasta lub w dziczy.
Stosowanie
Zdolność demaskowania posiada dwa tryby, które używane są za pomocą komend. .szukaj – za pomocą tej funkcji nasza postać jest w stanie lokalizować ukrytych graczy bez kompromitowania ich. Po udanej próbie, ukryte osoby będą widoczne tylko dla nas (widzimy je w szarym kolorze). Efekt utrzymuje się przez kilka chwil. .wykryj – po udanej próbie ta funkcja wyrzuca skryte postaci z ukrycia, przez co stają się widoczne dla każdego. Obu trybów możemy używać raz na kilka sekund. Obszar skutecznego wykrywania zależny jest od poziomu naszej umiejętności. W przypadku lokalizowania ukrytych przedmiotów lub spostrzegania zasadzek, umiejętność działa pasywnie i gra poinformuje nas o nich w postaci komunikatów dedykowanych.
Trening
Podstaw demaskowania mogą nauczyć nas doświadczeni strażnicy, myśliwi czy traperzy. Dalej demaskowanie rozwijać można po prostu używając umiejętności lub zwiększając jej poziom za pomocą punktów doświadczenia.
Fabuła
Od strony fabularnej demaskowanie jest domeną weteranów straży miejskiej, skautów, myśliwych, wiedźminów, szpiegów czy śledczych.

Podczas rozgrywki fabularnej gracze z wystarczająco wysokim poziomem demaskowania mogą otrzymywać od Mistrzów Gry adekwatne do sytuacji wskazówki czy przebijać się przez cudzy kamuflaż.