Wiedza o uzbrojeniu

Opis
Wiedza o uzbrojeniu jest umiejętnością najczęściej idącą w parze z rzemiosłem obejmującym produkcję oręża i zbroi, bowiem zwiększa szansę na uzyskanie silniejszych wzmocnień na wyrobach wysokiej jakości. W przypadku zbroi jest to więcej dodatkowych punktów ochrony przed obrażeniami właściwymi (miażdżone, sieczne, kłute), zaś bronie mają możliwość uzyskania wyższej premii do zadawanych obrażeń. Ponadto, wysoka wartość posiadanej wiedzy o uzbrojeniu przyznaje dodatkowe punkty wytrzymałości wykonywanych przedmiotów oraz delikatnie zwiększa szansę na samo wykonanie przedmiotu o wyjątkowej jakości.
Zastosowanie umiejętności poza wyrobem broni i zbroi również może okazać się przydatne, jako iż pozwala na dokładniejsze określenie poziomu wytrzymałości danego przedmiotu, sprawdzić czy jest on zatruty, jakiego rodzaju obrażenia zadaje, jak wiele użyć mu pozostało do wyczerpania, itd.
Stosowanie
Aby użyć umiejętności należy kliknąć w niebieski kryształ w oknie umiejętności przy pozycji Wiedza o Uzbrojeniu oraz wskazać cel. Po udanej próbie nasza postać oceni przedmiot otrzymując stosowny komunikat informujący o stanie wskazanego celu.
Trening
Wiedzy o Uzbrojeniu nauczają rzemieślnicy, tacy jak płatnerze, miecznicy, stolarze lub kaletnicy i krawcy.
Aby samemu rozwijać umiejętność należy jak najczęściej z niej korzystać, oceniając przedmioty.
Fabuła
Umiejętność oceniania uzbrojenia przydaje się przede wszystkim wspomnianym rzemieślnikom, choć zyskują na niej również wojownicy czy pracownicy przemysłowi, którzy dzięki nabytej wiedzy mogą lepiej kontrolować stan swojego ekwipunku lub narzędzi.
W rozgrywce fabularnej umiejętność może pozwolić postaci na identyfikację nietypowych przedmiotów, ocenić przydatność danego obiektu czy zauważyć niedoskonałości, ukryte wady czy też parametry.