Traperstwo

Opis
Traperstwo jest dziedziną polegającą na pozyskiwaniu i oprawianiu skór dzikich zwierząt. Zajęciu temu towarzyszy umiejętność rozpalania ognisk w celu rozbicia obozu.
Traperstwo rozpowszechnione zostało głównie wśród ludów koczowniczych lub tych osiedlonych blisko wielkich lasów i gór. Dla tychże ludów była to świetna okazja do handlu z zagranicznymi przybyszami.
Obecnie traperstwo cieszy się dużą popularnością wśród myśliwych i stwarza świetną okazję do handlu nawet na poziomie lokalnym.
Stosowanie
Aby oskórować zabite zwierzę musimy użyć na nim ostrego narzędzia (noża, sztyletu, tasaka). Pozyskane skóry należy wyprawić, nim będą zdatne do użycia w rzemiośle. Można to zrobić znajdując się blisko ramy garbarskiej oraz posiadając w plecaku nożyce. Po dwukrotnym kliknięciu na nożyce musimy wybrać skóry, które chcemy wyprawić. Im więcej umiejętności posiadamy, tym więcej wyprawionej skóry uda nam się pozyskać z surowego płata.


Aby rozpalić ognisko należy posiadać w ekwipunku kilka gałązek (wycinanych z drzew poprzez użycie ostrego narzędzia na gałęziach). Ułożone na glebie gałązki aktywuje się dwukrotnym kliknięciem lpm. Po udanej próbie ognisko zostanie rozpalone, a nasza postać będzie mogła rozłożyć przy nim posłanie i wylogować postać w trybie natychmiastowym.

Trening
Podstaw traperstwa mogą nauczyć nas myśliwi. Możemy się też ich nauczyć poprzez rozpalanie ognisk [do 30%]. Dalszy rozwój umiejętności możliwy jest poprzez rozcinanie zwłok upolowanej zwierzyny.
Fabuła
Traperstwo jest umiejętnością dobrze znaną wszelkim postaciom utrzymującym się z polowań – myśliwym, kłusownikom czy wszelkiej maści koczownikom podróżującym przez rozległe lasy.
W rozgrywce fabularnej postaci z rozwiniętą umiejętnością traperstwa będą mogły liczyć na wsparcie Mistrzów Gry w adekwatnych sytuacjach.