Inskrypcja

Opis
Inskrypcja jest dziedziną przypisywaną uczonym, takim jak językoznawcy, kapłani, urzędnicy, czarodzieje lub pisarze.
Najprostsze zastosowanie umiejętności to wyrób książek oraz przepisywanie zawartych w nich tekstów. Ponadto doświadczony skryba potrafi rozszyfrować lub przetłumaczyć rozsiane po świecie zapiski, runy czy symbole, otrzymując ciężko dostępne schematy rzemieślnicze lub szkice wymagane przy wyrobie skomplikowanych przedmiotów.
Stosowanie
Aby użyć umiejętności musimy być w posiadaniu specjalnego pióra lub przybornika skryby oraz znajdować się w pobliżu sekretarzyka.

W celu rozpoczęcia pracy klikamy dwukrotnie na narzędzie, co wywoła menu wyrobu przedmiotów. 

Trening
Podstaw inskrypcji nauczają wszelkiej maści uczeni, tacy jak bibliotekarze, kapłani lub skrybowie.
Aby samodzielnie rozwijać umiejętność należy praktykować wytwarzając jak najbardziej wartościowe przedmioty.
Fabuła
Inskrypcja to umiejętność ściśle związana z osobami piśmiennymi i oczytanymi. Doświadczony skryba zaznajomiony jest z językami obcymi, historią czy nawet prawem. Jest to rzemiosło niezbędne dla każdej postaci dążącej do osiągnięcia sukcesów w życiu politycznym, literackim, prawnym bądź klerykalnym.
W rozgrywce fabularnej postaci z rozwiniętą umiejętnością inskrypcji będą w stanie lepiej zrozumieć języki obce, starożytne runy czy znaki. Dodatkowo, ze względu na nadzwyczajne zdolności kaligraficzne mogą być doskonałymi fałszerzami lub ilustratorami.
Wyroby
Książki Wyrób książek należy do podstawowych czynności skryby.


Transkrypcja i rozszyfrowywanie Tłumaczenie zakodowanych lub zapisanych w trudnych językach dokumentów pozwala na pozyskanie cennych schematów, receptur czy run potrzebnych do produkcji skomplikowanych przedmiotów, takich jak zerrikańskie łuki, zaawansowane granaty czy elementy krasnoludzkiego uzbrojenia.


Składniki
Czysty węgiel Cenny dla skryby składnik przydatny podczas rozszyfrowywania szkiców i schematów.


Olej Potrzebny do ostrożnego zdejmowania warstwy brudu i kurzu z dokumentów.


Papier Niezbędny do produkcji książek, wykonywany przez stolarzy.


Skóra Składnik wymagany przy wyrobie książek.


Wątroba potwora Wartościowy i stosunkowo trudny do zdobycia składnik niezbędny przy transkrypcji trudnych do odczytania dokumentów.


Żywica Składnik pełniący rolę kleju podczas wyrobu książek.