Oswajanie

„Na podwórzu, gdy Geralt poprawiał juki, Nivellen pogładził klacz po nozdrzach, poklepał po szyi. Płotka, rada pieszczocie, pochyliła łeb.
– Lubią mnie zwierzaki – pochwalił się potwór. – I ja też je lubię. Moja kotka, Żarłoczka, chociaż uciekła z początku, wróciła potem do mnie. Przez długi czas była to jedyna żywa istota, jaka towarzyszyła mi w niedoli.”

Umiejętność panowania nad leśną zwierzyną. Doświadczony oswajacz jest w stanie zapanować nawet nad takimi zwierzętami jak wilki czy niedźwiedzie. Wykonają każdy jego rozkaz, od podążania za swoim nowym panem po rzucenie się na ofiarę przez niego wskazaną. Istnieje określona ilość zwierząt, jaką można kontrolować na raz. Dla rozpoczęcia procesu oswajania, wybieramy tę umiejętność z listy a następnie zwierzę na którym chcemy ją użyc. Rozpocznie się próba oswojenia, jeżeli się powiedzie – zyskasz całkowitą kontrolę nad zwierzęciem. Nieudana próba zapanowania nad bestią może spowodować jej rozłoszczenie, czego następstwem będzie jej atak. Należy wspomnieć o tym, że zwierze nie może być agresywne w momencie podjęcia próby oswajania.
Umiejętność ta jest ściśle powiązana z Wiedzą o Faunie.