Złotospady nie mogą czuć się bezpiecznie…

10.03.1272 r.
Brzegówek

We wsi pod stolicą, w tajemniczych okolicznościach zniknęła młoda pasterka. Mieszkańcy opowiadali o strzępkach ubrań i zagryzionych owcach owej feralnej nocy.

Była to młoda kobieta, która całym sercem kochała owce, opiekowała się nimi w każdej wolnej chwili. W dniu zaginięcia nie wszczęto od razu poszukiwań, gdyż miała w zwyczaju nie wracać do domu, kiedy trzeba było owcami się zająć, czy to choroba je trawiła czy rana jakaś męczyła – potrafiła całe dnie spędzać na pastwisku.

14.03.1272 r.
Emersvort

W miejskich parku w Emersvort doszło do dwóch brutalnych morderstw. Kobieta i mężczyzna – według zeznań świadków byli to ogrodnicy, którzy opiekowali się roślinami w parku.

Wieś Polna

Straż znalazła zmasakrowane zwłoki jednego ze strażników, którzy niewielkim oddziałem przybyli do Polnej dzień po alarmie niedawnym – natychmiast wszczęto poszukiwania sprawcy.

17.03.1272 r.
Kopalnia niedaleko Emersvort

Czterdziestoletni górnik z piętnastoletnim stażem został odnaleziony przez swych kolegów z nocnej zmiany, po tym jak wyszedł do magazynu po narzędzia. Straż, próbując uspokoić mieszkańców pobliskiej wsi oraz górników, skierowała część swoich sił do ich ochrony. Pojawiły się różne pogłoski na temat owych wydarzeń.

18.03.1272 r.
Okolice Emersvort

Pogłoski przybrały na sile. Jedni mówili o Rzeźniku z Zarzewia, inni o elfach. Byli też tacy, co wierzyli, iż to jakaś potworzyca… Co plotka, to zmieniała się ilość ofiar. Plotki jednak ucichły w godzinach popołudniowych, kiedy to ilość straży podwoiła się. Patrole, posterunki, niemal na każdym zakręcie, w każdej uliczce, w każdym zakamarku. Ludzie ze strachem w oczach zaczęli po sobie spoglądać, jeden na drugiego podejrzliwie łypał. Poranne pogłoski jednak ustały, a na ulicach dało się wyczuć napięcie. Na ulicach zrobiło się cicho. Niepokojąco cicho. Każdy szmer zdawał się rozdzierać powietrze. Wieczorem zaś, miejski wołacz przechodził ulicami Emersvort, obwieszczając najnowsze rozporządzenie:

“Z dniem 18.03.1272 roku wprowadza się obowiązek używania lamp lub pochodni po zmroku. Za nieprzestrzeganie zasad od dnia 20.03.1272 r. będzie nakładana grzywna.”