Wieści ze świata

1. Rozwój serwera

Wciąż trwają intensywne prace nad nadchodzącą odsłoną Tajemnic Cintry. Ekipa dokłada wszelkich starań by cały proces kreowania nowego środowiska w rozgrywce przebiegał sprawnie. Chcemy jak najprędzej oddać zarówno w Wasze jak i nasze ręce świat Srebrogórza ze wszystkimi jego możliwościami. Dlaczego więc tyle to trwa?

„A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej.” – A. Sapkowski, Ostatnie Życzenie

Najnowszy rozdział TC, jak już wspominaliśmy, będzie kładł nacisk na klimat odgrywania i realizm. Aby takim go uczynić, musieliśmy rozgrzebać wszystko, czym dotąd posiłkowaliśmy się w UO i nierzadko poskładać od nowa, począwszy od systemu rzemiosła, a na mapie kończąc.
Obecnie tworzona mapa udostępniona zostanie graczom w formie rozszerzeń. Podczas pierwszego etapu gry poruszać się będziemy po regionie Złotospadów oraz częściowo Grzywy. Rozwój fabularny będzie kształtował zmiany zachodzące w otoczeniu i decydował o tym, które regiony mapy zostaną oddane do użytku. Aktywne i udzielające się postaci będą miały decydujący wpływ na opisany rozwój.

Kraina stworzona na potrzeby nadchodzącej odsłony jest największą z dotychczas występujących we wszystkich rozdziałach Tajemnic Cintry. Potrzeba czasu i sporego wysiłku na przygotowanie jej pod właściwą rozgrywkę, tak by eksploracja mapy cieszyła oko, zaskakiwała i pozwalała się na niej wręcz zgubić.

Przygotowania do startu gry to nie tylko dopracowanie działu umiejętności i praca nad mapą. To również szereg pomniejszych smaczków, które umilą rozgrywkę i pozwolą nam na bardziej kreatywne odgrywanie postaci. Na potrzeby funkcjonowania gry wprowadzane są autorskie grafiki przedmiotów, dopieszczana jest zawartość fabularna i opracowywane są spolszczenia dostępnego dzięki UO materiału.

W oczekiwaniu na start serwera, zachęcamy do zaglądania na stronę, na której co jakiś czas pojawiają się nowe artykuły dotyczące opisów umiejętności, postaci fabularnych i zagadnień ze świata Wiedźmina, mających swoje odzwierciedlenie w klimacie krainy Srebrogórza. (patrz: Leksykon).

Już niedługo aktywowany zostanie dział potrzebny do założenia własnego konta do gry na TC. Aby wziąć udział w rozgrywce, z pewnością potrzebna będzie przynajmniej podstawowa wiedza nt fabuły świata.
Więcej informacji dotyczących aplikacji o konto ekipa udostępni już niedługo, gdy wspomniany dział zostanie uruchomiony.


2. Kanał Discord

O wszystkich zmianach i aktualizacjach na stronie informujemy na bieżąco na naszym kanale Discord: https://discordapp.com/invite/gRvkuwg

Z racji tego, iż co raz większymi krokami zbliżamy się do startu TC, informujemy też o zmianach dotyczących naszego kanału. Od dziś wszelkie rozmowy nt gry prowadzone będą na kanale głównym (# general), natomiast kanał offtopic służyć będzie do rozmów niezwiązanych z grą. Co za tym idzie, ekipa TC nie będzie prowadziła oficjalnych rozmów i odpowiadała na pytania dotyczące serwera na kanale offtopic.
Zmianie uległ regulamin Discorda.


Wszystkim zainteresowanym osobom dziękujemy za cierpliwość. Mamy nadzieję, że razem z nami dotrwacie do wyczekiwanego UPa.
 
Pozdrawiamy,
– ekipa Tajemnic Cintry