Istoty Przeklęte

Istoty przeklęte są niepodważalnym dowodem jak silna może być moc wypowiedzianych w gniewie, złości, czy złej woli słów.

Powstają na skutek klątw, które wiążąc się z emocjami, tworzą nie lada wyzwanie- zarówno dla istot klątwą dotkniętych, jak i tych, którzy mają zeń do czynienia.

Ciekawym jest również, iż klątwę łatwo zawiązać przez nieposzanowanie tradycji- niepochowane zgodnie ze zwyczajem, bezimienne, zmarłe w trakcie ciąży, czy przy porodzie dziecko niechybnie może powrócić jako poroniec.

Warto też strzec brzemienne, gdyż klątwa nań rzucona może również na jej nienarodzone dziecko sprowadzić omen śmierci, po której przemieni się w krwiożerczą strzygę.

Ciekawym przypadkiem są wszelkiego typu lykantropy- a wśród nich najliczniejszy wilkołak- które nierzadko żyją wobec niewiedzy sąsiadów obok nich, zakładają rodziny, a klątwa dotyka ich jeno w czas pełnego księżyca. Równie interesującym zdać się może, iż klątwa lykantropi jest dziedziczna i może dotknąć potomków przeklętego.

Wzmożone emocje na polach bitew, przy których przeca przelana nienawiścią krew strumieniami zrasza ziemie, stanowią pożywkę dla archesporów i echinopsów, które choć przypominają rośliny to stanowią śmiertelne zagrożenie.