Insektoidy

Ciekawostkę stanowi, że nawet małe i powszechnie występujące w człowieczym świecie stworzenia, jak pająki, glisty, żuki i inne robactwo budzą wstręt, choć nie stanowią w ogóle, lub jeśli owszem, to nikłe zagrożenie. Winno się baczyć na prawdziwe potworności, które przez Koniunkcję Sfer zmutowały i nabyły znaczących rozmiarów. Wszystkie te stworzenia, które wyglądem i zachowaniem przypominają swoich małych protoplastów nazywa się Insektoidami.

W rząd ich wchodzą agresywne stworzenia, które żerując stanowią nie małe wyzwanie, choć ich użyteczność często jest wykorzystywana.- twarde pancerze tych istot stanowią gratkę i nowinkę w sztuce kaletniczej, a posoka miewa alchemiczne właściwości i odpowiednio przygotowana może ubogacić wszelkie dekokty.

Najliczniej i najpowszechniej występują endriagi o aparycji ogromnych mrówek, oraz pająki niegodziwych rozmiarów nazywane arachnomorfami.

Podobnie jak w królestwie owadów u insektoidów wyróżnić można swoistą hierarchię- przez robotnice, aż po odpowiedzialne za rozmnażanie królowe rojów.