Hybrydy

O tym, jak zdumiewająca w skutkach okazała się Koniunkcja Sfer dowodzą wszelkiego typu hybrydy. Stworzenia te zdają się być dotknięte chorobą przypadku bo stanowią połączenie dwóch, lub kilku gatunków, tworząc chaotyczną całość jednego ciała.

Do najbardziej interesujących zaliczyć można mantikorę, która posiada lwie cielsko, błoniaste skrzydła i przypominający skorpioni, zwieńczony żądłem ogon. Stanowią nie lada wyzwanie, a i są bardzo niebezpieczne- szacuje się, że zabijają nawet do setki więcej ludzi, niż smoki.

Kolejny przykład stanowią gryfy, które upodobały sobie na siedliska górskie szczyty. Są to, podobnie jak mantikora, istoty o uskrzydlonym ciele lwa, choć przyozdobionym orlimi głową i szponami. Podobnie jak ptaki, składa jaja, które wysiaduje wraz z partnerem- a tego zaś znajduje na całe życie, dowodząc temu, że wierność jest częściej spotykana nawet u potworów, niźli ludzi.

Harpie to maszkary w głównej mierze ptasie, o kobiecych cechach ciała. Są mięso i padlinożerne, jednak przekładają nad zepsucie świeże, jeszcze ciepłe mięsiwo. Żyją stadnie, tworząc liczne i niebezpieczne chmary. Polują i atakują przeważnie w grupach.