Awatar użytkownika
vilkolak
Lokalizacja: Łódź

27 maja 2017, 16:00

- 01 lipca 1285: Zamieszki w gettcie i slumsach. Paru żebraków i nieludzi dostało po mordach,
kilka razy było widać jak ktoś napierdala się między rozpadającymi się chałupami. Do wieczora jednak, wszystko ucichło.


- 01 lipca 1285: W Szarogrodzie ukończono przebudowę.

- 18 czerwca 1285: W godzinach wieczornych odbyła się publiczna egzekucja spiskowca przeciw władz Szarogrodu Mistrza Gawriela ze Złotego Miasta- przybocznego czarodzieja Arnotta Ildrana. W sieć intryg zamieszani byli również i inni magicy, za głowy których zostały wyznaczone nagrody.

- 17 czerwca 1285: We wsi Pogrodzie, pod pieczą kapłanek z klasztoru Melitele, odbyły się obrzędy święta Belleteyn.

- 10 czerwca 1285: Sześcioro śmiałków, w tym trzech ludzi z Karnej Brygady, ruszyło za miasto w kierunku podmiejskich krypt. Wrócili do miasta zmęczenie, brudni, ranni i pokrwawieni. Ciężko było wyczytać z ich twarzy cokolwiek. Pół-elf który zaliczał się do kompanii, po powrocie trafił do więzienia.

- 5 czerwca 1285: Po nawiązaniu współpracy, do Szarogrodu zawitał Zakon Białej Róży, który przyobiecał wesprzeć władze i miasto swoją pomocą w zamian za jurysdykcję wobec odmieńców. Pierwsze zmiany prawne zostały wprowadzone jeszcze tego samego dnia.

- 30 maja 1285: Kragnal Brage, członek Cechu Mahakamskiego wystawił zlecenie na potwora, który grasował w kopalni. Stwór uniemożliwiał pracę górników i dzielnego chłopa lub baby trzeba było, żeby się go pozbyć. Zlecenie przyjęli członkowie Brygady Karnej, którzy w efektowny sposób poradzili sobie z potworem i zabezpieczyli kopalnię. Przynajmniej na razie...

- 29 maja 1285: Szarogrodzka grupa pod dowództwem dziesiętnika Wojciecha zorganizowała wypad za wschodnie tereny Szarogrodu. Celem wyprawy było rozproszenie zbójcerzy, którzy zorganizowali się w obozie, w głębokich gęstwinach nieopodal Elfiej Puszczy. Misja powiodła się, obóz rozbito. Po wygranej bitwie jednak, Szarogrodzianie zostali zdradziecko zaatakowani przez kondotierów, którzy okazali się stać po stronie Czarnej Korony.

- 29 maja 1285: W Szarogrodzie schwytano jednego ze zbójcerzy z Czarnej Korony. Zamiast standardowej egzekucji, horodniczy Zbigniew Rojs postanowił przedstawić gawiedzi nowy wynalazek zamkowego inżyniera Kennarda.
Wynalazkiem okazało się ogromne ustrojstwo zwane armatą. Wystrzelony z machiny pocisk rozerwał skazańca na strzępy, czyniąc przy tym przeraźliwy hałas.
Iżynier Kennard i jego pracownicy zapewniają, iż armata będzie potrafiła rozpraszać formacje wroga podczas bitwy, zatapiać statki piratów, a nawet kruszyć kamienne mury podczas oblężeń.


- 29 maja 1285: Dotychczasowy komendant Gardie Lavos został wyznaczony do dowództwa nad garnizonem granicznym pod Czarnowsią. Nowym komendantem wojska w Starogajach stał się Riordan Sześć Palców.

- 28 maja 1285: Na zamku La Valette odbyło się orędzie setnika Talleranda, nowego zwierzchnika sił zbrojnych w mieście Szarogród. Na spotkaniu omawiane były sprawy dalszego postępowania w sprawie ataków zbójcerzy z Czarnej Korony i nagłej ekspansji Starogajan. Brygada Karna organizuje wyprawę odwetową mającą na celu przepędzenie zbójcow spod granic Szarogrodu. Wyprawa ma odbyć się 29 maja około godziny 21:00.

- 27 maja 1285: Dzięki pozyskaniu dobrego terytorium dla swoich wycinek, Starogaje znacznie poprawiły swą sytuację ekonomiczną. Handel międzymorski został usprawniony, zaś do osady przybywa coraz więcej najemników zasilających szeregi wojska.

- 27 maja 1285: Krzyki przerażenia poniosły się po mieście po raz wtóry. Tym razem duch przypominający Wojciecha zaatakował kilku kupców na rynku. Padały różne słowa, w tym "klątwa", "przeklęty", "o ja pierdole'.

- 27 maja 1285: W Szarogrodzie powołano nową jednostkę wojskową o nazwie Brygada Karna. Jednostka ma na celu utrzymanie porządku w mieście, tłumienie ewentualnych buntów oraz walkę ze zbójcerzami. Brygada Karna domyślnie przewyższa rangą straż miejską oraz regularne wojsko Szarogrodu stacjonujące w mieście. Brygadzistów rozpoznać można po liliowych mundurach oraz czarnych płaszczach.

- 26 maja 1285: W porcie i przy latarni morskiej widziano przedziwne zjawiska. Mówiono o poruszających się cieniach oraz malej grupie ludzi, którzy je rozganiali. Jeden z rybaków osiwiał, innemu wypadły zęby.

- 26 maja 1285: W Szarogrodzie napadnięto na warsztat krawcowej Kassandre. Skradziono towar o wartości 34 tysięcy orenów. Dochodzenie prowadzone przez mieszkańców Szarogrodu zakończyło się powodzeniem. Sprawców ujęto, udało się również odzyskać większość skradzionych dóbr.

- 21 maja 1285: Grupa ochotników z Szarogrodu, pod dowództwem Vestara z klanu Brokvar rozbiła drużynę zbójcerzy z Czarnej Korony. Nie udało się jednak pojmać lidera grupy, Wolfa z Monfort.

- 21 maja 1285: W Podgrodziu doszło do ataku zbójcerzy z Czarnej Korony. Wymordowali oni pół tuzina miejscowych oraz splądrowali chaty, zniszczyli również zapasy żywności.
Wystraszeni wieśniacy szukają schronienia wewnątrz murów miasta. Na ulicach już rozpoczęły się przepychanki,
mówi się również o przeludnieniu. Najbardziej sytuacji boją się mieszkańcy getta, bowiem to tam w pierwszej kolejności szukają dachu nad głową imigranci z Podgrodzia.
Handlarze z miasta obawiają się, iż z powodu zastoju we wsi dojdzie do braku dostaw materiałów i sklepy krawieckie zostaną zamknięte.


- 21 maja 1285: Starogajczycy ustanowili region wycinkowy w Lesie Ostrych Kłów. Terytorium, które do tej pory uważane było za własność Szarogrodu.
Wycinkę drzewa rozpoczęto błyskawicznie.


- 20 maja 1285: Na rynku Szarogrodu dochodzi do starcia. Jeden z dwójki elfów za pomocą magii pozbawia przytomności zakapturzonego mężczyznę na oczach strażnika! Dwójka przestępców trafia do więzienia, a agresor zostaje dodatkowo publicznie wychłostany.

- 17 maja 1285: W gospodzie "Nowa Wyzima" odbedzie się spotkanie organizacyjne w sprawie śledztwa wobec zaginięcia sołtysa wsi Podgrodzie (oraz dwóch innych osób).

- 15 maja 1285: Straż dokonala aresztowania zlodzieja podejrzanego o serie kradziezy na terenie miasta. Nieludz zostal doprowadzony do aresztu.

- 14 maja 1285: Zorganizowana została obława mająca na celu ujęcia rzekomego bandyty ukrywającego się w Starogajach. Niewielka grupa Szarogrodzian przygotowała plan ujęcia przestępcy, jednak misja zakończyła się niepowodzeniem.

- 13 maja 1285: W porcie wylowiono zwloki jednego z mieszkancow miasta. Ponoc denat mial rozszarpane gardlo. Sprawa zajela sie straz miejska.

- 13 maja 1285: Na ulicach Szarogrodu dokonano kilku drobnych kradzieży. Straż miejska prowadzi dochodzenie. Ptaszki ćwierkają ze złodziej został ranny podczas nieudanej próby zatrzymania.

- 12 maja 1285: W Podgrodziu zaginęły trzy osoby, w tym sołtys obecnie rozporządzający wioską.
Władze Szarogrodu apelują o spokój i obiecują należyte zajęcie się sprawą.


- 29 kwietnia 1285: Szarogrod przywital nowego komendanta strazy - Bolesława Hertza. Trwa nabor do strazy miejskiej.

- 26 kwietnia 1285: Granice między terytoriami Szarogrodu i Starogajów zostały zamknięte. Przekraczanie granic może spotkać się z agresją - ogłaszają Zbigniew Rojs z jednej strony, zaś Dravso Varnhagen z drugiej.

- 22 kwietnia 1285: W warsztacie elfki Kassandre dochodzi do sporu między lokalnym kowalem, a grupą mieszczan. Sprawa została rozwiązana polubownie, straż przestrzega jednak o lokowaniu wierzchowców w stajniach lub przeznaczonych do tego zagrodach.

- 21 kwietnia 1285: W Szarogrodzie dochodzi do brutalnego morderstwa. Ciało poćwiartowanego niziołka, którego zidentyfikowano jako Ollie Hoffenbaker, znaleziono na wysypisku śmieci za gettem. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą miejski śledczy Gregor, Stiglitz oraz psychoog Cadogan.

-16 kwietnia 1285: Do portu w Szarogrodzie zawinął statek z kontynentu. Ponoc sam mistrz Franchesco Riviera z Koviru i jego Circus Grande przybył na wyspę.

- 15 kwietnia 1285: W ogrodach przy banku szarogrodzkim dochodzi do zamachu na elfkę. Zamachowiec zbiegł z miejsca zdarzenia, elfka przeżyła.

- 09 kwietnia 1285: Grupka starogajskich wojskowych zbrojnie wkracza na teren Szarogrodu. Dochodzi do krótkiej walki, jednak sytuację udaje się opanować. Potyczka

- 08 kwietnia 1285: Grupa ochotników, w tym członkowie wojska Szarogrodu, wyrusza w podróż w celu uwolnienia pewnego inżyniera z fortu zajętego przez bandytów. Wyprawa kończy się powodzeniem.

- 08 kwietnia 1285: Do Szarogrodu przybyła delegacja ze Starogajów. Oficjalnie tematem rozmów była dalsza współpraca między obiema stronami.

- 06 kwietnia 1285: Ubojnia "Geralt", dotychczas należąca do Sawika Feutera, zostaje sprzedana Josepowi Lipskiemu.

- 05 kwietnia 1285: W Szarogrodzie wywiązał się konflikt między grupą nieludzi i ich miłośników, a kilkoma mieszczanami. Powodem była domniemana kradzież orenów, której dopuścić się miał pewien mieszaniec. Sprawa zakończyła się na korzyść poszkodowanego.

- 05 kwietnia 1285: W szeregi Starogajskiego wojska wcielono nową grupę najemników

- 04 kwietnia 1285: Do Szarogrodu przybyła grupa dobrze uzbrojonych nilfgaardczyków. Cesarscy poszukują dezertera z kontynentu, który rzekomo ukrył się na wyspie.

- 04 kwietnia 1285: W Szarogrodzie pojmano kolejnego kolaboranta, właściciela gospody "Nowa Wyzima". Wojsko dokonało publicznej egzekucji.

- 03 kwietnia 1285: Wojsko Szarogrodu zorganizowało transport żywności do fortu Gotterstein, swojego garnizonu granicznego. Przy transporcie, żołnierzom pomogła grupa ochotników. Bandyci dwukrotnie zaatakowali wyprawę, jednak żywność udało się dostarczyć na miejsce. O napady podejrzewa się Gussfarda Czarnego i jego bandę.

- 03 kwietnia 1285: W Lesie Samobójców odnaleziono zwłoki zaginionej niewiasty, Belli. Straż udała się z niewielką grupą ochotników na miejsce zdarzenia, aby obejrzeć miejsce samobójstwa bądź morderstwa i sprowadzić zwłoki do Starogajów. Grupa w środku nocy zostaje zaatakowana, ginie dwóch starogajskich żołnierzy. Zwłok nie udało się odzyskać.

- 03 kwietnia 1285: W Szarogrodzie rozpoczęto łapankę kolaborantów Czarnej Korony. Posądzono trzy osoby.

--
  • Kto jest online