Regulamin turnieju

Wielki Turniej Walk obędzie się 11 lutego 1286 roku o 20 klepsydrze z ramienia Konsorcjum „Północne Słońce”.
Poniżej przedstawiamy regulamin, wobec którego każdy z uczestników musi się dostosować.

1. Uczestnicy zobowiązani są stawić się przynajmniej pół godziny przed rozpoczęciem turnieju.
2. Każdy z uczestników otrzyma sprzęt od organizatorów na czas trwania turnieju.
3. Podczas walk zabronione jest używanie własnych bandaży – te zostaną przy każdej potyczce przydzielone w konkretnych ilościach.
4. Zabronione jest również zażywanie mikstur, dekoktów oraz wszelkich używek.
5. Używanie magii w jakiejkolwiek formie jest zakazane.

Rodzaje potyczek:
1. Turniej walk bezpośrednich.
Walki prowadzone jeden na jeden w imie zasady „wygrany przechodzi dalej, przegrany odpada” – aż do finałowej potyczki.

2. Turniej walk grupowych
Walki prowadzone parami – uczestnicy, po dobraniu kompana w losowaniu, będą walczyć z przeciwnymi grupami w ten sam sposób, co w potyczkach bezpośrednich.

3. Konkurs strzelecki
Łucznicy i kusznicy stający w konkurencji decydują się zestrzelić konkretną ilość celów w jak najktórszym czasie.

4. Szranki
Uczestnicy będą pojedynkować się konno na kopie (lancy będzie można użyć posiadając dowolną umiejętność bojową). W szranki należy stawić się z własnym wierzchowcem.

Leave a comment

Rekrutacja na stanowisko Mistrza Gry

Ekipa Tajemnic Cintry otwiera nabór na stanowisko Mistrza Gry!

Poszukujemy 2 osób, które podejmą się urozmaiceniem fabuły głównej i wątków indywidualnych.
Do obowiązków MG należą między innymi pisanie scenariuszy, animowanie świata oraz organizacja eventów.
Aplikacje należy wysyłać za pośrednictwem strony, w zakładce PODANIA, w temacie wiadomości wpisując „REKRUTACJA”.
Zachęcamy do współpracy wszystkich zainteresowanych!

Pozdrawiamy,

  • ekipa TC
Leave a comment

Turniej Walk

Konsorcjum „Północne Słońce” ma zaszczyt zaprosić na organizowany i sponsorowany przezeń Turniej Walk, który odbędzie się 11 lutego 1286 roku na błoniach szarogrodzkich przy wsi Podgrodzie. Neutralność stronnictwa konsorcjum i wynegocjowane ze stolica królestwa Tedd Inis warunki pozwalają na uczestnictwo w turnieju zarówno Nordlingom jak i Nilfgaardczykom.
Chętni uczestnictwa zobowiązani są do wniesienia na miejscu, w dniu rozgrywek, wpisowego w wysokości 40 orenów. Zebrana pula wraz z środkami sponsorowanymi przez Konsorcjum stanowić będą główne nagrody za wygrane w trzech kategoriach – w pojedynkach bezpośrednich, w szrankach oraz w konkursie strzeleckim.

 

Leave a comment

Północne Wichry

Nad ranem 21 stycznia roku 1286 zjednoczone wojska Królestw Północy najechały ziemie okupowanej przez Nilfgaard Cintry. Ofensywa rozpoczęła się od błyskawicznego zajęcia terenów pobliskich twierdzy Dillingen. Po pierwszych starciach oddziały Temerii i Redanii maszerują na stolicę Cintry, natomiast pokaźne brygady z Kaedwen i Ligi z Hengfors maszerują na Attre. 

Już w południe tego samego dnia Nilfgaardczycy odpowiedzieli atakiem ze wschodu, przechodząc przez miasteczko Riedbrune i kierując się na północ, do ziem Lyrijskich.

Atak zjednoczonych królestw Północy na południowe ziemie zdawał się niespodziewany, jednak jak się okazało, w stolicy Cintry od miesięcy stacjonowały dwie grupy Nilfgaardzkiej armii. 
Cesarskie oddziały na zachodniej flance również wydawały się być przygotowane do ofensywy, którą obecnie prowadzą na Rivię i Lyrię. 

Kovirscy delegaci ogłosili, iż król Tankred pozostaje neutralny i nie bierze udziału w walkach. Podobne wieści przychodzą również z Aedirn. Niejasna jest natomiast sytuacja królestw Verden oraz Cidaris. 

Oficjalne wieści głoszą, iż to Nordlingowie rozpoczęli agresję. Informację tę potwierdzili emisariusze z Wyzimy, Ard Carraigh oraz Tretogoru. W oświadczeniu przedstawiono, iż Zjednoczone Królestwa Północy nie uznają okupacji ziem Cintry przez Nilfgaard. Nordlingowie ogłaszają, iż należy odebrać tron cesarzowej Nilfgaardu i królowej Cintry, Cirilli var Emreis. Na jej miejsce, władanie Cintry ma przypaść jej kuzynowi Harrilowi II, który obecnie znajduję się pod ochroną starego króla Foltesta z Temerii. Prawo młodego Harrila zostało uznane przez pozostałych królów północy. 

 

21 stycznia 1286 roku rozpoczyna się III wojna Nordlingów z Nilfgaardem. 

——————–

Leave a comment

Podsumowanie aukcji

6 stycznia 1286 roku w redańskiej ambasadzie mieszczącej się w odnowionym dworku św. Fireta odbyła się emocjonująca aukcja! Wśród wystawionych nań dóbr najwyższą cenę osiągnęły odnaleziony w głębi lochów czarodzieja Vilgefortza megaskop zakupiony za 50 florenów i nilfgaardzki napierśnik płytowy obersztera i zwierzchnika Czarnej Mewy – 23 floreny. Inne przedmioty cieszyły się dużą popularnością wśród licytujących i nierzadko dochodziło do pełnych pasji rywalizacji.

Na aukcji nabyć można było między innymi lutnię uznanej na całym kontynencie Essi Daven, wspaniałe trofeum bazyliszka zabitego przez Geralta z Rivii, niezwykły, rzeźbiony kunsztem elfickim w marmurze posąg syreny czy upamiętniającą zwycięstwo Wiecznego Ognia nad smokiem lampę z ognistą czarą.

Najbardziej gorliwi uczestnicy aukcji otrzymali od Domu Aukcyjnego Borsodych karty członkowskie upoważniające do brania udziału w licytacjach zamkniętych!

 

Leave a comment

Aukcja

Ambasada Redańska ma przyjemność zaprosić koneserów wyjątkowości – zarówno poddanych królestwa Tedd Inis jak i Cesarstwa Nilfgaardu – na aukcję pod patronatem Jego Ekscelencji Torvada de Ruyter.

Licytacja odbędzie się w neutralnej atmosferze w niegdysiejszym dworku Fireta szóstego dnia tygodnia – 6 stycznia 1286 – o godzinie 17.

Wśród wystawianych na sprzedaż dóbr znajdą się niezwykłe okazy broni, dzieła sztuki, antyki i wiele innych.

Aby wziąć udział w aukcji należy uiścić opłatę w wysokości 10 orenów.

Od uczestników wymaga się kultury osobistej oraz odpowiednio schludnego odzienia.

Leave a comment

Taniec Płomieni

 

W pamiętną noc 30 grudnia Plac Czarownic rozświetliły nie tylko pełnia księżyca i miejskie latarnie- ogień stosów bowiem stanął w pełnym blasku orchy i czerwieni. Płomienie chciwie liznęły pokutne łachmany skazanych, trawiąc je łakomie, aż z szorstkiego sukna nie zostało prawie nic. Krzyk bólu i rozpaczy wydzierał się ze ściśniętego przerażeniem gardła. Skóra pękała pęcherzami, tłuszcz skwierczał, mięśnie czerniły się spopieleniem, aż wreszcie odpadały obnażając lśniące w ogniu kości. Niechaj Wieczny Ogień oczyści was, grzeszników, z plugawej skazy!- Wrzeszczał inkwizytor, starając się przekrzyczeć agonie konających i poruszenie tłumu gapiów.

 

W Szarogrodzie dokonano pierwszej publicznej egzekucji trzech osób oskarżonych o uprawianie czarnej magii – zielarza Benedykta, guślarki i kultystki Vejopatisa Janiry oraz powiernicy Siewcy Wiatru Sonii z Vicovaro. Heretycy stanęli w ogniu ku przestrodze dla wszystkich tych, którzy unurzyli dłonie w zakazanych praktykach, sprowadzając tym samym nieszczęście na młode królestwo Tedd Inis. Ich śmierć była przestrogą dla wszystkich tych, którzy pełzali w mroku grzechu – przynajmniej taką nadzieję w niej pokładano. “Oby Wiatr nie zgasił tej ostatniej skry…”

Leave a comment

Wesołych świąt!

Kochani! W ten syto okraszony wyjątkowością czas Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam wszystkiego wzajemnego! 😉
Byście zawsze znaleźli w sobie siłę do pokonania przeciwności, by los był Wam łaskawy w pogode ducha i szczodrze obdarzył wszelką szcześliwością. Życzymy również- i sobie, i Wam- byśmy wspólnie kontynuowali przygodę na shardzie Tajemnic Cinty i zapisali nowe karty historii Tedd Inis!

Czym byłyby też święta bez świątecznych kartek i prezentów!
Na Tedd Inis zawitał dziś System Poczty! Od teraz można wysyłać listy i paczki do innych graczy!
Więcej szczegółów tutaj: http://tc-uo.pl/WordPress/index.php/system-poczty/

Wesołych Świąt!
– ekipa TC

Leave a comment

Elementarne, mój drogi Watsonie – nowe działanie „Śledztwa”!

Chociaż Sherlock Holmes nigdy nie wypowiedział tych słów tutaj pasują idealnie – nie trzeba być detektywem by zauważyć, że umiejętność „Śledztwo” (Forensics Evaluation) przeszła totalną przeróbkę!

Informacje pojawiają się zależnie od umiejętności jakie miał zabójca i ich poziomu. Nie wszystko widać też na pierwszy rzut oka – ponowne użycia Śledztwa mogą dać inne lub więcej informacji zależnie od tego jak wprawiony w swym fachu jest detektyw. Z progami ustawionymi tak, by informacje mówiące coraz więcej o zabójcy wymagały większego poziomu Śledztwa, kilka użyć tej umiejętności na zwłokach i dostaniemy różne wskazówki o naszym celu.

Ale to dopiero początek śledztwa – prawdziwy detektyw potrafi poskładać te wszystkie informacje tak, by stworzyły obraz mordercy. Szukanie sprawcy na podstawie tych notatek to dopiero to, na czym śledztwo tak naprawdę polega.

Więcej szczegółów można znaleźć w opisie umiejętności Śledztwo (Forensics Evaluation)

Leave a comment

Praca wre!

 

Z magazynu na Podgrodziu zostały tylko ściany, ino bardziej jeszcze pogięte i w ziemię wbite; dachu nie było całkiem, tyle co jakieś nadłamane krokwie chwiały się nad szczytem; ziemię dokoła zaścielały potargane snopki i rupiecie potrzaskane, które pomocnicy z Szarogrodu i mieszkańcy wioski zbierali.

– No, dobrzy ludzie nie dali nam zginąć. Karczmarz zażywał tabakę rozglądając łzawymi oczyma tę kupę rumowisk, widać było tylko stosy połamanego drzewa i przegniłej słomy z poszycia.

– Macie szczęście, bo mogło wszystkich przygnieść… no, no!

– Przy ludzkiej pomocy rychło magazyn podźwigną, że nie ostanie tak długo.

– Są jeszcze dobre na świecie, są!… — myślał Wiaduch z rozczuleniem.

Leave a comment