Podsumowanie aukcji

6 stycznia 1286 roku w redańskiej ambasadzie mieszczącej się w odnowionym dworku św. Fireta odbyła się emocjonująca aukcja! Wśród wystawionych nań dóbr najwyższą cenę osiągnęły odnaleziony w głębi lochów czarodzieja Vilgefortza megaskop zakupiony za 50 florenów i nilfgaardzki napierśnik płytowy obersztera i zwierzchnika Czarnej Mewy – 23 floreny. Inne przedmioty cieszyły się dużą popularnością wśród licytujących i nierzadko dochodziło do pełnych pasji rywalizacji.

Na aukcji nabyć można było między innymi lutnię uznanej na całym kontynencie Essi Daven, wspaniałe trofeum bazyliszka zabitego przez Geralta z Rivii, niezwykły, rzeźbiony kunsztem elfickim w marmurze posąg syreny czy upamiętniającą zwycięstwo Wiecznego Ognia nad smokiem lampę z ognistą czarą.

Najbardziej gorliwi uczestnicy aukcji otrzymali od Domu Aukcyjnego Borsodych karty członkowskie upoważniające do brania udziału w licytacjach zamkniętych!

 

Leave a comment

Aukcja

Ambasada Redańska ma przyjemność zaprosić koneserów wyjątkowości – zarówno poddanych królestwa Tedd Inis jak i Cesarstwa Nilfgaardu – na aukcję pod patronatem Jego Ekscelencji Torvada de Ruyter.

Licytacja odbędzie się w neutralnej atmosferze w niegdysiejszym dworku Fireta szóstego dnia tygodnia – 6 stycznia 1286 – o godzinie 17.

Wśród wystawianych na sprzedaż dóbr znajdą się niezwykłe okazy broni, dzieła sztuki, antyki i wiele innych.

Aby wziąć udział w aukcji należy uiścić opłatę w wysokości 10 orenów.

Od uczestników wymaga się kultury osobistej oraz odpowiednio schludnego odzienia.

Leave a comment

Taniec Płomieni

 

W pamiętną noc 30 grudnia Plac Czarownic rozświetliły nie tylko pełnia księżyca i miejskie latarnie- ogień stosów bowiem stanął w pełnym blasku orchy i czerwieni. Płomienie chciwie liznęły pokutne łachmany skazanych, trawiąc je łakomie, aż z szorstkiego sukna nie zostało prawie nic. Krzyk bólu i rozpaczy wydzierał się ze ściśniętego przerażeniem gardła. Skóra pękała pęcherzami, tłuszcz skwierczał, mięśnie czerniły się spopieleniem, aż wreszcie odpadały obnażając lśniące w ogniu kości. Niechaj Wieczny Ogień oczyści was, grzeszników, z plugawej skazy!- Wrzeszczał inkwizytor, starając się przekrzyczeć agonie konających i poruszenie tłumu gapiów.

 

W Szarogrodzie dokonano pierwszej publicznej egzekucji trzech osób oskarżonych o uprawianie czarnej magii – zielarza Benedykta, guślarki i kultystki Vejopatisa Janiry oraz powiernicy Siewcy Wiatru Sonii z Vicovaro. Heretycy stanęli w ogniu ku przestrodze dla wszystkich tych, którzy unurzyli dłonie w zakazanych praktykach, sprowadzając tym samym nieszczęście na młode królestwo Tedd Inis. Ich śmierć była przestrogą dla wszystkich tych, którzy pełzali w mroku grzechu – przynajmniej taką nadzieję w niej pokładano. “Oby Wiatr nie zgasił tej ostatniej skry…”

Leave a comment

Wesołych świąt!

Kochani! W ten syto okraszony wyjątkowością czas Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam wszystkiego wzajemnego! 😉
Byście zawsze znaleźli w sobie siłę do pokonania przeciwności, by los był Wam łaskawy w pogode ducha i szczodrze obdarzył wszelką szcześliwością. Życzymy również- i sobie, i Wam- byśmy wspólnie kontynuowali przygodę na shardzie Tajemnic Cinty i zapisali nowe karty historii Tedd Inis!

Czym byłyby też święta bez świątecznych kartek i prezentów!
Na Tedd Inis zawitał dziś System Poczty! Od teraz można wysyłać listy i paczki do innych graczy!
Więcej szczegółów tutaj: http://tc-uo.pl/WordPress/index.php/system-poczty/

Wesołych Świąt!
– ekipa TC

Leave a comment

Elementarne, mój drogi Watsonie – nowe działanie „Śledztwa”!

Chociaż Sherlock Holmes nigdy nie wypowiedział tych słów tutaj pasują idealnie – nie trzeba być detektywem by zauważyć, że umiejętność „Śledztwo” (Forensics Evaluation) przeszła totalną przeróbkę!

Informacje pojawiają się zależnie od umiejętności jakie miał zabójca i ich poziomu. Nie wszystko widać też na pierwszy rzut oka – ponowne użycia Śledztwa mogą dać inne lub więcej informacji zależnie od tego jak wprawiony w swym fachu jest detektyw. Z progami ustawionymi tak, by informacje mówiące coraz więcej o zabójcy wymagały większego poziomu Śledztwa, kilka użyć tej umiejętności na zwłokach i dostaniemy różne wskazówki o naszym celu.

Ale to dopiero początek śledztwa – prawdziwy detektyw potrafi poskładać te wszystkie informacje tak, by stworzyły obraz mordercy. Szukanie sprawcy na podstawie tych notatek to dopiero to, na czym śledztwo tak naprawdę polega.

Więcej szczegółów można znaleźć w opisie umiejętności Śledztwo (Forensics Evaluation)

Leave a comment

Praca wre!

 

Z magazynu na Podgrodziu zostały tylko ściany, ino bardziej jeszcze pogięte i w ziemię wbite; dachu nie było całkiem, tyle co jakieś nadłamane krokwie chwiały się nad szczytem; ziemię dokoła zaścielały potargane snopki i rupiecie potrzaskane, które pomocnicy z Szarogrodu i mieszkańcy wioski zbierali.

– No, dobrzy ludzie nie dali nam zginąć. Karczmarz zażywał tabakę rozglądając łzawymi oczyma tę kupę rumowisk, widać było tylko stosy połamanego drzewa i przegniłej słomy z poszycia.

– Macie szczęście, bo mogło wszystkich przygnieść… no, no!

– Przy ludzkiej pomocy rychło magazyn podźwigną, że nie ostanie tak długo.

– Są jeszcze dobre na świecie, są!… — myślał Wiaduch z rozczuleniem.

Leave a comment

Przychodzisz jako biedak, wychodzisz bogaczem – czyli Kościany Poker!

Z odpowiednimi kośćmi każdy może spróbować teraz szczęścia! Gra o Zwoje Mocy, magiczne przedmioty, złoto z wyprawy albo o kufel piwa w karczmie? Teraz może być czymś więcej niż tylko rzuceniem dwoma kośćmi.

Kości do gry w Kościanego Pokera dostępne są u karczmarzy. Zapraszamy do gry!

Leave a comment

Cienie wojny

 

W Lesie Ostrych Kłów rozległo się stukanie młotków i odgłos siekier uderzających o sękate pnie rosłych dębów. Tartak wznowił swoją pracę, podczas gdy dookoła uwijali się patrolujący zbrojni w czarnych tunikach z symbolem słońca. Stłumiono bunt, wybito do ostatniego starających się go zawłaszczyć banitów. Strefa do tej pory zdemilitaryzowana, przestała taką być. Odtąd to miejsce będzie działać na pożytek zdobywców i przyszłych władców Tedd Inis jako posterunek wojskowy.

Chwała Cesarstwu!

Leave a comment

Aktualizacja plików

W związku z aktualizacją ServUO, prosimy o pobranie nowej paczki plików.
Jest to wersja z najnowszym klientem, na którym można grać.

Pamiętajmy o tym, aby nie nadpisywać starych plików nowymi. Ściągamy paczkę, rozpakowujemy pliki do nowego folderu i uruchamiamy grę za pomocą programów Razor lub UOSteam.
Nie jest wymagana żadna inna instalacja!

Pliki pobieramy STĄD.

 

Pozdrawiamy serdecznie!

– ekipa TC

Leave a comment

Koncert patriotyczny przełożony

Drodzy Szarogrodzianie! Z powodu kłopotów zdrowotnych, które dosięgły naszych szanownych gości specjalnych, Ja Jorg, wasz oddany przyjaciel i dobrodziej, pragnę poinformować, iż Koncert Patriotyczny Knuta Heymaeya zostaje przełożony na dzień siódmy przyszłego tygodnia, kiedy w klepsydrze piasek dwudziesty raz opadnie. Za niedogodności przepraszamy!

 

Koncert Pieśni Patriotycznej zostaje przełożony na przyszłą niedziele. Plakaty zawisną w Szarogrodzie i bliskiej mu okolicy. Zapraszamy!

Leave a comment